Bioobchod s bioprodukty

Jak to všechno začalo...

Jak to všechno začalo...

Již dlouhou dobu jsme si spolu s manželem pohrávali s myšlenkou, že bychom chtěli "něco" udělat pro své okolí, ve kterém převážně žijeme. Pro naše děti a vlastně i pro tuhle planetu. Máme rádi přírodu a vedeme k lásce k ní i naše děti. Stejně tak i k odpovědnosti. V přírodě totiž zakoušíme své lidství, svůj zemitý původ. Třpytivá vodní hladina, vůně lesa, pracující včelka, pavouk spřádající síť, zvědavá srnka na mýtině. Odtud jsme vzešli. Ze srdce přírody, ne z individualizovaných velkoměst. Jsme přesvědčeni, že přírodní materiály bez dalších chemických úprav jsou pro náš život a organismus to nejpřirozenější a nejméně zatěžující. Víme, že nic netrvá věčně. Ani naše planeta. Ne, nechceme nic zachraňovat, ani spasit svět, ale jen se snažit podporovat věci, které dávají v našich očích smysl. Myslíme si, že realizovaná myšlenka zatěžovat naši planetu co nejméně a žít v souladu s přírodou, je prostě správná. A tak se zrodila myšlenka BIO4PLANET...

Pavla & František

Česká značka

Česká značka

BIO4PLANET jako společnost je výrobcem vlastního biotextilu, na jehož výrobu používá výhradně kvalitní, certifikované materiály s mezinárodními standardy (GOTS). Veškeré materiály pro výrobu biotextilu jsou velmi pečlivě vybírány a následně dovezeny ze zemí, které mají dlouhou tradici a zkušenost právě v odvětví biotextilu - jsou to např. Rakousko, Německo, Indie, Velká Británie.

BIO4PLANET jako rodinná firma zohledňuje nejen ekologickou a ekonomickou stránku, ale i sociální odpovědnost ve svém podnikání. Proto bioprodukty z naší vlastní produkce pro vás v Čechách s láskou šijí švadleny se zdravotním znevýhodněním ve výrobních družstvech specializovaných na profesionální textilní výrobu. Tyto švadleny mají radost ze svého uplatnění a dávají bioproduktům přidanou hodnotu s lidským rozměrem. Chceme, aby vše, co děláme, dávalo smysl.

BIO4PLANET jako provozující bio e-shop se zaměřuje na nabídku jednak bioproduktů vlastních, jednak bioproduktů od ověřených dodavatelů. Rozhodujícím kritériem výběru jsou mezinárodně uznávané ekologické certifikace dodavatele, jejichž přísné směrnice jsou garancí té nejvyšší kvality bioproduktu. 

Biotextil do ložnice zn. BIO4PLANET

V oddělení "Biotextil do ložnice" naleznete výhradně vlastní bioprodukty české značky BIO4PLANET:

Na všechny bioprodukty v oddělení "Biotextil do ložnice" značky BIO4PLANET je použita přirozeně certifikovaná 100% biobavlna a na výplně certifikovaná 100% bio vlna.

Bioprodukty v oddělení "Biotextil do ložnice" lákají nejen bio potahy, ale i bio výplněmi. Určitě si vyberete...

Potah bio polštářů z kolekce "Biotextil do ložnice" tvoří 100% biobavlna, ve výplni je 100% bio vlna. Bio polštáře si můžete vybrat též v běžných českých rozměrech 90x70 cm. Pro ty, kteří nemají moc rádi pod hlavou, nabízíme bio polštář nízký, a pro ty z vás, kteří dávají přednost klasice, bio polštář klasik.

Nebo spíše hledáte bio povlečení? Pak s potěšením vybírejte bio povlečení z naší kolekce "Biotextil do ložnice" vyrobené ze 100% biobavlny. Pro naši kolekci bio povlečení jsme pro vás vybrali kvalitní perkál, který má velice vysokou hustotu vláken na cm2 (40 NE*), jež zaručuje vysokou pevnost, trvanlivost, jemnost a lehkost látky. Takovou měkkost a hebkost povlečení jste nezakusili... Bio povlečení vybírejte v krásných barvách, které samozřejmě splňují přísná GOTS kritéria.

A pokud potřebujete, tak se podívejte i na bio prostěradla, které ladí přesně k vašemu bio povlečení.

Ze srdce si přejeme, aby vás biotextil do ložnice od BIO4PLANET pohladil nejen po duši, ale i po těle. Bioprodukty totiž skrývají svou vlastní moc. Moc lásky přírody a přirozenosti.

* NE je jednotkou jemnosti vlákna – čím vyšší číslo, tím kvalitnější látka. Většina povlečení na českém trhu má 15-20 NE.

Rozcestník

  • O biobavlně

    Začtěte se do zajímavostí na téma biobavlna, biotextil a běžná textilní výroba. Převzato z ověřených zdrojů, přeloženo do českého jazyka.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení