Biotextil: 10 důvodů pro něj

Proč volit biobavlnu?

Proč volit biobavlnu?

1. Při pěstování biobavlny nesmí být použity pesticidy, umělá hnojiva ani geneticky modifikované organismy. Místo zemědělských pesticidů se používají přírodní metody.

2. Celý proces od pěstování, přes sklizeň až po kvalitu konečného výrobku je vůči životnímu prostředí šetrný. Pěstování biobavlny neznečišťuje planetu a nepoškozuje se zdraví těch, kteří o ni pečují.

3. Výroba biobavlny je také zdrojem obživy chudých obyvatel třetího světa, protože je pěstována speciálně v Egyptě, Ugandě, Tanzanii, Keni, Indii a Turecku.

4. Projekty zabývající se výrobou biobavlny garantují, že při jejím zpracování nesmí být zneužíváno práce dětí ani otrocká práce.

5. Biobavlna je oproti klasické bavlně měkčí a lidská pokožka ji mimořádně dobře snáší.

6. Biobavlna voní čistěji, protože se při jejím zpracování nepoužívá formaldehyd a má vyšší stupeň prodyšnosti.

7. Díky technologii výroby bio-materiálů bez chemických substancí, nabízejí tyto materiály bezproblémové kožní vypařování. To znamená, že biotextil - výrobky z biobavlny dovolují pokožce přirozeně dýchat a nezasahují do přirozené rovnováhy pokožky, čímž zabraňují kožním poruchám a nemocím.

8. Biobavlna je materiál, který je považován za velmi vhodný pro výrobu povlečení pro alergiky nebo také na tkaniny používané v dětských pokojích, protože neobsahuje škodlivé chemikálie.

9. V současnosti, kdy vše souvisí se vším, má naštěstí každý volbu nezůstat lhostejný ke svému vlastnímu zdraví a zdraví svých nejbližších a zvolit textil, který nezatěžuje ani planetu, ani člověka.

10. Biobavlna je prostě lepší. Lepší pro vás, lepší pro svět.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení