Biotextil: GOTS

GOTS - Global Organic Textile Standard

GOTS - Global Organic Textile Standard

GOTS je přední světové označení biotextilu. GOTS ukládá přísné požadavky na environmentální aspekty celého výrobního procesu biotextilu, a to od pěstování bavlníku přes zpracování, výrobu, balení, označení, až po uvedení na trh a distribuci. Každým rokem probíhají audity, které kontrolují životní prostředí, životní podmínky zvířat a sociální podmínky lidí, kteří se výrobního procesu biotextilu účastní. Materiály použité na výrobu biotextilu zn. Bio4planet tyto přísné GOTS požadavky splňují a jsou tímto certifikátem označeny. Nezávislé agentury pravidelně kontrolují všechny certifikované společnosti, zda splňují v oblasti produkce biotextilu přísné požadavky. Kontroluje se celý dodavatelský řetězec - od zemědělce přes výrobce až po skladování - zda jsou splňovány přísné požadavky stanovených certifikátů. Takže certifikáty dávají spotřebiteli tu nejvyšší možnou jistotu, že kupuje dobrý a skutečně kvalitní biotextil.

Norma GOTS (Global Organic Textile Standard) sleduje biotextil, jeho produkci, již od rostlinky bavlníku až po koncový hotový výrobek. Více informací o mezinárodní certifikaci GOTS naleznete na www.global-standard.org

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení